Tipy na výlety Děčín a České Švýcarsko

Hotel Česká Koruna - ubytování Děčín
Online rezervace
+420 412 516 104
info@hotelceskakoruna.cz
Menu

TIPY NA VÝLETY - Město Děčín a okolí

Děčínsko je nevelké, ale velmi zajímavé území. Děčín patří mezi nejvýznamnější přírodní lokality Česka. Na území se nachází CHKO Labské pískovce a národní park České Švýcarsko, které spolu s Labským pískovcovým pohořím a národním parkem Saské Švýcarsko v Sasku tvoří dohromady jedinečnou přírodní oblast v Evropě.

Tato oblast si svou romantickou, ale i dramatickou přírodní scenérií získala nemálo obdivovatelů. Naleznete zde skalní rokle, nádherné vyhlídky, lesy, zvláštní skalní útvary aj. To vše dělá z tohoto území přírodní klenot.

Tipy na výlety

Děčínský zámek a Růžová zahrada Zámek leží v samotném středu města Děčína, nedaleko Hotelu Česká Koruna. Patří mezi největší a historicky nejvýznamnější objekty svého druhu v Čechách. Po několika přestavbách dospěl do podoby barokně klasicistního zámku.
Děčínský zámek a Růžová zahrada Zámek leží v samotném středu města Děčína, nedaleko Hotelu Česká Koruna. Patří mezi největší a historicky nejvýznamnější objekty svého druhu v Čechách. Po několika přestavbách dospěl do podoby barokně klasicistního zámku.
Pravčická brána Největší přirozená skalní brána v Evropě, považovaná za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska, symbol oblasti. Cestou naleznete stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky, výletní zámeček Sokolí hnízdo s muzeem a stylovou restaurací.
Rozhledna Belvedér Nejstarší upravená vyhlídka Českého Švýcarska asi 130 metrů nad hladinou Labe. Výhled do hlubokého kaňonu řeky Labe.
Hřensko Atraktivní plavby na pramicích soutěskami řek Tiché a Divoké Kamenice s mnoha skalními útvary. Vodopád v Edmundově soutěsce, zajímavé skalní kaple.
Tiské skály Krásné pískovcové útvary, které jsou součástí CHKO. Tiské stěny jsou přírodní památkou – bizardním skalním městem.
Plavba lodí do Drážďan Romantická plavba lodí skalním kaňonem Českého Švýcarska, labskými zátokami, pod hradem Königstein, místy, která již v roce 1831 obdivoval i Hans Christian Andersen.
Plavba lodí do Míšně Plavba labským kaňonem do Míšně s programem a prohlídkou Popelčina zámku Moritzburg při zpáteční cestě autobusem.
Pastýřská stěna Romantická napodobenina hradu je postavena na 150 metrové skále na levé straně řeky Labe s nádherným panoramatickým výhledem na Děčín a okolí.
ZOO Děčín ZOO leží nedaleko centra Děčína, 100 m nad rušným městem na vrcholu Pastýřské stěny. Krásné umístění ZOO v lesoparku nabízí návštěvníkům klidné a příjemné prostředí pro jejich výlet.
Piknikový koš Pro romantické duše, rádi na recepci zapůjčíme piknikový koš.

Kulturní zařízení a kulturní památky

Divadlo Děčín - www.divadlodecin.cz
Oblastní muzeum - http://www.muzeumdc.cz/
Židovská Synagoga - http://cs.wikipedia.org/
Evangelický kostel
Kostel sv. Františka z Assisi (1858)
Thůnská hrobní kaple sv. Jana Nepomuckého
Kostel sv. Kříže aj.

Tipy na sportovní vyžití v Děčíně a okolí

Hotel Česká Koruna je partnerem projektu Cyklisté vítáni. Cyklo stezka vede nedaleko hotelu.
www.cyklistevitani.cz

Labská stezka - hladce vyasfaltovaná cyklo a in – line bruslařská stezka vedoucí údolím Labe.
http://www.labskastezka.cz/

Plavecký areál Děčín – od hotelu vzdálen cca 10 min. Tento areál je jeden z
nejmodernějších rekreačně sportovních středisek. Naleznete zde venkovní i kryté
plavecké bazény, brouzdaliště, různé vodní atrakce, tobogány, vířivky, saunu,
solária, fitness, masáže aj.
www.dcsportovni.cz

Golf – nedaleko města Děčína cca 15 km – 20 minut jízdy autem.
www.golfjanov.cz

Půjčovna lodí a raftů
http://www.zahranice.com/

Půjčovna kol, elektrokol a vozíků
http://www.cyklopujcovna.com/